KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9906072
nr 990 6072
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), tillskriven, monogramsignerad. AP, Fartyg, motivet: 10x13
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 26 oktober 2015
kl 19:47:41
26/10 19:10:02
- Klassiska
26 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa